top of page

ANKARA KİTAP FUARI YENİDEN

  Ankara Kitap Fuarı, bu yıl ikinci kez kapılarını başkentli okuyuculara açacak. Fuara Rusya konuk ülke, İlya Boyasov konuk yazar, Beşir Ayvazoğlu ise onur yazarı olarak katılacak.

  ATO Congreisum'da Eylül Fuarcılık tarafından 18-27 Ekim'de düzenlenecek fuarda, yaklaşık 300 yayınevi stant açacak. Fuar, her gün 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

"Ankara kitap seviyor ve kitap okuyor"

  Eylül Fuarcılık'tan yapılan açıklamada, 16 yılllık geçmişi bulunan Ankara Kitap Fuarı'nın her senenin başında bir kez daha başkentlilere kapılarını açtığını söyledi.

  Ankaralıların kitap sevdiğini ve kitap okuduğu bildiren organizatörler, "Biz de Ankaralının kitaba, farklı yayınevlerine, yazarlara, konferanslara rahat ulaşabilmesini sağlamak açısından fuarı yılda iki kereye çıkardık." dedi.

  Başkentlilerin kitaba ilgisinin yayınevlerinin cirolarına, satışlarına ve imza günlerindeki yoğunluğa da yansıdığının işaret edildiği açıklamada özellikle hafta sonları ziyaretçi sayısının 100 bine ulaştığı dile getirildi.

  Açılışı 18 Ekim Cuma günü yapılacak fuara Rusya'nın konuk ülke, İlya Boyasov'un konuk yazar, Beşir Ayvazoğlu'nun ise onur yazarı olarak katılacağı belirtildi. Açıklamada, "Fuar gittikçe gelişiyor, genişliyor. Geçen sene yayınevi sayısı 250'yi aşkındı. Bu yıl 300'ün üzerinde. İmza gününe, söyleşilere katılacak binlerce yazarımız var. Ahmet Ümit'ten Rasim Özdenören'e, Uğur Dündar'dan Abdurrahman Dilipak'a kadar herkes olacak." diye belirtildi.

  "Metrekareye düşen okuyucu sayısı en fazla olan fuar"

  Ankara Kitap Fuarı'nın, okuyucu ilgisi açısından Türkiye'de birinci olduğu kaydedilerek, "Okullara afiş dağıtmaya gittiğimizde öğretmenlerin, öğrencilerin gözleri ışıldıyor. İlgi çok. Metrekareye düşen okuyucu sayısı en fazla olan kitap fuarı, Ankara Kitap Fuarı." ifadeleri kullanıldı.

  Şubatta düzenlenen fuarı 500 binin üzerinde başkentlinin ziyaret ettiğinin belirtildiği açıklamada, "Bu fuarda ziyaretçi sayısının 600 bini geçmesini bekliyoruz. İki kez yaptığımız için artık yılda 1 milyon ziyaretçiyi aşacağız. Bu da çok büyük bir rakam. Herkesin internetin başında zaman tükettiği, sanal medyanın hepimizi sarıp sarmaladığı bir dünyada yeniden kitaba dönüşün işareti gibi bir şey." değerlendirmesinde bulunuldu. 

ankara fuar 2019.jpg

Fuarın düzenleneceği yerin adresini de sizler için buraya bırakalım:

Congresium ANKARA

Söğütözü Caddesi No:1 Söğütözü / ANKARA

(Kızılay üzerinden gidecekler için, Çayyolu metrosuna binip Söğütözü durağında inmek mümkün.)

     

   Kitap fuarındaki etkinliklere ve imza günlerine de şu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: 

        https://ankarakitapfuari.org/katilimcilar/

  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
bottom of page