top of page

ROMAN KAHRAMANLARINA CAN VERDİLER

21 Aralık Dünya Roman Kahramanları Günü sebebiyle Özel Trabzon Öncü Karadeniz Koleji Anadolu Lisesi'nde düzenlenen Roman Kahramanları Günü, festival havasında renkli görüntülere sahne oldu. 

IMG_20211221_195632_128.jpg
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Facebook - Black Circle

     Lise öğrencileri, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nilay DİLAVER önderliğinde Türk ve Dünya edebiyatından okudukları romanların kahramanlarını tanıttılar. Müzik Öğretmeni Sevil Hindistan’ın önderliğinde çalışmış oldukları Rıfat ILGAZ’ın Hababam Sınıfı romanının beyaz perdeye aktarılan bölümlerinden kesitlerin de sunulduğu etkinlik, mini konserler ve dans gösterileriyle renklendi. Gün boyu ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerin eğlenerek öğrendikleri,  şölen havasında yoğun bir program gerçekleştirildi.

36_edited.jpg
IMG-20211215-WA0057_edited.jpg

       Etkinlikte öncelikle roman kahramanları kendilerini tanıttılar ve sonrasında okulun konferans salonunda, okudukları romanların videolu sunumlarını yaptılar. Okulun "Kültür Edebiyat Kulübü ve Sosyal Etkinlikler Kurulu"ndaki öğretmen ve öğrencileri bu etkileyici etkinlik için iki ay boyunca aralıksız çalıştılar. Etkinlikte 28 adet romandan 40 roman karakteri ve 9 dansçı olmak üzere toplamda 49 öğrenci sahne aldı.

       Öğrencilerin hayat verdikleri romanlar ve kahramanları ise şunlar: 

romankahramanlari_edited.jpg

       Romanoku.org ailesi olarak Trabzon'dan ülkemize yansıyan ve ince düşünülen bu etkinlik için hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi gönülden kutluyoruz. Ülkemizin ve gençlerimizin kitap okumadığından şikayet etmek yerine kitaplara ve kahramanlarına hayat veren herkesi nicelerine diyerek alkışlıyoruz.

                                                                       Haber: Ali BEKTAŞ

  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
bottom of page