top of page

MAVİ DERGİ 5. SAYISI ÇIKTI

Ocak-Şubat Kapağında

Ünlü Bir İsim Var: BAĞLAMA

  Edebiyat dünyasında önemli bir yer tutan ve özellikle genç okurlarla edebiyat arasında köprü görevi üstlenen dergiler hızla çoğalırken, 2018 yılının sonlarına doğru yaşanan kağıt sıkıntısı nedeniyle bir çok dergi ise ekonomik sıkıntılarla yayın hayatına son vermek durumunda kaldı.

   "Hatay merkezli tek ulusal dergi" unvanıyla yayın hayatına başlayan Mavi Dergi ise, bu dar boğaza karşı okurundan ayrı kalmamak için ayakta kalma mücadelesine devam ediyor. 

     Dergi, 2019 Yılının ilk sayısında okuyucunun karşısına bu kez sürpriz bir isimle çıktı: "BAĞLAMA." Bu toprakların yüreğinden çıkan ve gönül tellerini çağların ötesine geçerek her daim titretmeyi başaran Bağlama ile..

     Sabahat Akkiraz, Volkan Kaplan, Mercan Erzincan, Cem Doğan gibi halk müziğine ses olmuş isimler ile; oyuncu Sevtap Çapan, Doç. Dr. Banu Mustan Dönmez ve bir çok genç isim Mavi Dergi'nin 5. sayısında yer aldı. Kapaktaki bağlamaya ise şu sözler eşlik ediyor:

   Kıyafetimizin değil,

   Kalbimizin temizliği

   Maaşımızın değil,

   Sevgimizin miktarı,

   Şehirlerin değil

   Gönüllerin yakınlığı 

   Vardı eskiden.

   Bir zamanlar insandık ...

   

   Arka kapağında yer alan Mavi Çocuk bölümünü bu sayıda da koruyan dergiyi www.mavidergi.net adresinden temin etmek mümkün.

   Biz de romanoku.org ailesi olarak Mavi Dergi'ye çıktıkları bu mavi yolculukta başarılar diliyoruz...

  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
mavi 5. sayı.jpg
bottom of page