top of page

EDEBİYATA TAZE BİR SOLUK: 
ROMANOKU YAYINLARI

ro_logo-final-v2-04_edited.jpg

     "Okudukça Güzelleşeceğiz" sloganıyla sosyal medyada ve romanoku.org sitemizde edebiyatın, kültürün, sanatın yanında gönüllü olarak yer alıp, 2017 yılından beri hiç bıkmadan üretmeye devam ettik, ediyoruz. Her geçen gün büyüyen ailemizle birlikte okumanın ve yazmanın güzelliğini paylaştık. Kitap önerileri/incelemeleri, film yorumları, edebiyat dünyasından haberler ve sitemiz yazarlarının kaleme aldığı öyküler, şiirler, denemelerle edebiyat dünyasında adımızı duyurmayı başardık. Özellikle salgın döneminde, evlere kapandığımız o buhran günlerinde sosyal medya hesaplarımızda başlattığımız, "salgına inat, yaşasın edebiyat" sohbetleriyle edebiyat sever dostlarla bütünleştik. Birçok yazara bu söyleşiler aracılığıyla daha çok okura ulaşma yolunda katkı sağladık. Tüm bu çalışmalara yeni dönemde de el birliği ile devam etme kararlılığındayız. 

     "romanoku" yola çıktığında farklı kolları olan bir projeydi. Bugün o kollardan bizim için belki de en önemlisini, en değerlisini hayata geçiriyor olmanın heyecanı içindeyiz. İçinden geçtiğimiz zorlu ekonomik ve sosyolojik şartlara rağmen "romanoku yayınları" adıyla yayıncılık alanında faaliyetlerimize başladık. İşimizin kolay olmadığının bilincindeyiz. Kıymetli okurlarımızdan ve romanoku ailesinden aldığımız güçle Türk edebiyatına nitelikli eserler kazandırmayı amaçlıyoruz. Edebiyatın ve kitapların iyileştirici gücüyle yayın hayatına adım atarken hiç eksilmeyen heyecanımızla haykırıyoruz: "VASATA İNAT, YAŞASIN EDEBİYAT"

    İlk kitaplarımızı yayımlamak için sabırsız olsak da "nitelikli eser" seçme düşüncemizden taviz vermeyeceğiz. Bu nedenle okurlarımıza çok kitap değil iyi kitap ulaştırmak için elimize ulaşan dosyaları titizlikle inceliyoruz. "romanoku" markasına güvenerek göz nuru dosyalarını bizimle paylaşan yazar arkadaşlarımıza ve yayımlanacak kitaplarımızı merakla bekleyen okurlarımıza karşı sorumluluğumuzu bir an olsun aklımızdan çıkarmadan okumaya, incelemeye, üretmeye devam edeceğiz. 

      Roman, öykü, deneme, şiir, çeviri ve akademik kitaplarla birlikte çocuk edebiyatında da nitelikli eserleri yayımlamayı amaçlamaktayız. Kurgu ve kurgu dışı tamamlanmış kitap dosyalarınızı aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaştırabilirsiniz. 

   "romanoku yayınları" Türk edebiyatına armağan olsun: "VASATA İNAT, YAŞASIN EDEBİYAT"

Tamamlanmış kitap dosyalarınızı,
kısa öz geçmişiniz ve kitap özetinizle birlikte

romanokuyayinlari@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • abone ol
bottom of page