top of page

MİKROP MART SAYISI ÇIKTI

Bahar başlangıcı olan mart ayında aşk ve nostalji kokan sayı ile raflara giriş yapan Mikrop Dergisi'nin bir yanında Türkan Şoray, bir yanında Şener Şen yer alıyor.

  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Facebook - Black Circle

  Mikrop ismini "kolay girer, zor çıkar" parolasıyla bütünleştirerek dikkat çeken ve 1 yılını geride bırakan Mikrop Dergisi, kısa sürede edebiyat dergileri arasında önemli bir yer edinmeyi başardı. 

  Şubat ayı itibariyle aylık çıkmaya başlayan Mikrop, kapaklarında "hayatta olan efsanelere" yer vermeye ve vefa duygusunu yazarlara/sanatçılara yaşarken göstermeye devam ediyor. Bugüne dek Selda Bağcan, Ali Poyrazoğlu, Yıldız Kenter, Ferhan Şensoy, Zülfü Livaneli, Müjdat Gezen, Ahmet Ümit, Moğollar, İlber Ortaylı, Fazıl Say, Hakan Günday, Zerrin Tekindor, Metin Akpınar ve Genco Erkal'ı  kapağına taşıyan derginin mart sayısı çarpıcı kapaklarıyla raflara giriş yaptı.

    Mikrop'un bir diğer özelliği de arka kapağının olmaması. 7 sayıyı geride bıraktıklarını söylememize rağmen, 14 isim saymamızın nedeni de aslında burada gizli. Çünkü arka kapak yok, iki taraflı kapak var. 

 

    Merakla beklenen Mart sayısı da Türkan Şoray ve Şener Şen kapaklarıyla raflardaki yerini aldı. Kapağın Şener Şen tarafında "Vecihi" karakterine gönderme yapılması ve Vecihi sahnedeyken arkada Ayşen Gruda ile Adile Naşit'in de yer alması dikkat çekiyor.

   Kapağın diğer yüzünde ise Türk sinemasının Sultanı Türkan Şoray'ın o güzel gülüşü ile gençlik dönemine gönderme yapılmış. Bahar başlangıcı olan Mart ayında aşk ve nostalji kokan sayı ile raflara giriş yapan Mikrop Dergisi'ni tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.  

   Yeni sayıda yer alan diğer isimleri de sıralayarak hepinize edebiyat dolu günler diliyoruz.

     Türkan Şoray, Şener Şen, Türker İnanoğlu, Filiz Akın, Cüneyt Arkın, İlyas Salman, Çetin Tekindor, Cihan Ünal, Meltem Cumbul, Ahmet Ümit,Buket Uzuner, Nebil Özgentürk, Nasuh Mahruki, Orhan Aydın, Sevinç Erbulak, İlkay Akkaya, Zülal Kalkandelen, Mine Söğüt, Redd, Yağız Yılmaz, Uğur Batı, Barış Efendioğlu, Murat S. Dural, Fuat Akyol, İlter Faik Kaya, Gül Karyaldız, Zeynep Geçgin, Görkem Türeyen, Nesrin Karyaldız, Ali Kandaz, Ömer Çeşit, Ali Bektaş, Gül Ezgi Karaman, Gaye Özeken, Mesut Kaplan

  

  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
53c01113-cd4e-4f77-a03d-867e2c4df216.jpg
ed4860f1-50c0-4f7d-a5d8-7441b4709f28.jpg
bottom of page