top of page

YENİ KİTAP:
MOZART'IN NASIRLI ELLERİ

Ayşe Hicret Aydoğan’ın ilk öykü kitabı Mozart’ın Nasırlı Elleri Hece Yayınları'ndan çıktı.

Blue & Red Modern Business Webinar Twitter Post Kopyası.jpg
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Facebook - Black Circle

Öykü ve kitap inceleme türündeki eserleri Hece, Hece Öykü, Yedi İklim ve Sabit Fikir dergilerinde yayımlanan Ayşe Hicret Aydoğan’ın ilk öykü kitabı Mozart’ın Nasırlı Elleri Hece yayınlarından çıktı.


Aynı zamanda eğitmenlik yapan Aydoğan, duygusal zekâ ve iletişim alanında akademik çalışmalar da yürütüyor.  Klasik müzik çalışan yazarın öykülerindeki dili, hayatın kendisinden ilham alarak kendine has bir farkındalıkla kadın dünyasına ışık tutuyor. Kitaptaki öyküler, bireysel kırgınlıkların, sancıların yanı sıra toplumsal meseleleri kadının duyarlılığıyla çarpıcı biçimde yansıtmaya çalışır.

 
Arka Kapak yazısında Ahmet Sait Akçay’ın şu sözleri yer alıyor: “Öyküler toplumsal önyargıları derinden sorgulayan bireysel ve çekingen bir sesin edebiyat dünyasına girişini müjdeler. Hicret, öykülerdeki sağlam kurgusuna müziğin tınısını ekleyerek kendine has bir edebî duyuşu da sergiler. Kimi zaman bir piyanonun tuşlarında, kimi zaman bir leşin içinde çırpınan, kimi zaman da rüzgârın kanatlarında uçuşan tekinsiz öyküler, okura sıradanlığın içerisinde süzülen yaşamın ağırlığını/gizemini anımsatır. On öyküden oluşan bu ilk kitap bireysel sancıların, yaşantıların, çatışmaların resmini yansıtıyor.”

0002075669001-1.jpg

AYŞE HİCRET AYDOĞAN

1983 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunu. Yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Hece, Hece Öykü, Yedi İklim, Sabit Fikir gibi dergilerde öykü ve inceleme yazıları yayımlandı. Müzik çalışmalarını piyano eğitimi ile sürdüren Aydoğan, bir çocuk annesidir.

MOZART’IN NASIRLI ELLERİ
 

Yayınevi: Hece Yayınları

Kapak: Hakan Sarıpolat
Sayfa Sayısı: 56
Yayım Tarihi: Eylül 2023
                                  

zyro-image (12)_edited_edited.png
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
bottom of page