top of page

ZEYNEP CEMALİ ÖYKÜ YARIŞMASI

2019 Teması: "Yalan"

zeynep cemali öykü yarışması.jpg

     Gençlere dünyayı öykülerle anlama ve anlatabilme fırsatı sunmak amacıyla yola çıkan Zeynep Cemali Öykü yarışmasının 2019 teması belirlendi: "Yalan"

    2018 yılı için “Kararlılık” konusunda düzenlenen yarışmanın  ödülleri 8. Zeynep Cemali Edebiyat Günü’nde sahiplerine takdim edildi.

    Zeynep Cemali Öykü Yarışması, 2019’da da, yine 6, 7 ve 8. Sınıflardan, bu kez “Yalan” konusunda öyküler bekliyor. Her yıl yoğun ilgi gören yarışmanın son başvuru tarihi 22 Mayıs 2019.

    

     Yarışmanın, belirlenen "yalan" temasının yanında bir de Zeynep Cemali’nin “Ankaralı” kitabından alıntılanan kılavuz cümlesi var: “Güneş ışınlarıyla uyandığımda, o akşam olanları anımsamaya çalıştım”.

      Yarışmanın seçici kurulunda ise “Ayşe Sarısayın, Mine Söğüt, Murat Yalçın, Tolga Gümüşay” ve “Dr. Müren Beykan” yer alıyor.

   2019 yılının ödülleri sonbaharda düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak. Gençlerin edebiyatı sevmesine ve edebiyatımıza katkılar sunmasına aracı olan bu tür yarışmaların çoğalmasını umuyoruz. Katılacak gençlerimize romanoku.org ailesi olarak başarılar dileriz.

    Zeynep Cemali Öykü Yarışması'nın önceki yıllardaki içeriği hakkında bilgi sahibi olmak ve geçmiş ödül sayılarına ulaşmak için www.gunisigikitapligi.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

ANKARALI.jpg
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
bottom of page